تبلیغات
تسلیحات نظامی ایران - پیشرفت های نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران

                                                 

                                                           به نام خدا

                                                       هلیکوپتر شکاری

                                                            panha

 اخیرا هلیکوپتری شكاری مشابه كبری اما با كارایی بالاتر به نام شكاری h/2091 كه شگفتی و خشم كارشناسان نظامی غربی     بالاخص ایالات متحده را برانگیخته است ،توسط مهندسین صنایع دفاع طراحی و تولید گشته است ، كه نوید جهشی بلند بر تارك تكتولوژی روز دنیا را می دهد. مراحل ساخت2091 در پنها انجام و طراحی آن به سفارش نیروی هوایی سپاه انجام گرفته است. از ویژگی های آن می توان به كا بینی جدید با شیشه های دو جداره تخت و ضد گلوله و بدنه مقاوم سازی شده با آلیاژهای چند لایه مقاوم و نگهدارنده چرخانه دم می توان برشمرد . چون محل نصب این موشکها مورد مقاوم سازی قرار گرفته است، کلیه این هلیکوپترها توانایی حمل موشک تاو یا طوفان(نمونه ی ساخت صنایع دفاع) در غلافهای 4 تایی را دارند. سرعت و مانور این هلیكوپترها در قیاس با كبری در حد بالایی ارتقاء یافته است .همچنین از لحاظ شكل ظاهری نیز طراحی بهتری نسبت به كبری دارد.نیز قابلیت پرواز در انواع  اقلیم های مختلف با ماموریت های متنوع ، قابلیتی دو چندان به آن بخشیده است.  موتورهای ارتقاء یافته این هلیكوپتر حدود 5/1 برابر كبری قدرت بیشتری دارند. دقت هدفگیری با كمترین خطا، و پرواز در ارتفاع بالاو رادار با قدرت تشخیص از 230 كیلومتری و نیز هشدار دهنده ضد موشك از دیگر ویژگی های آن می باشد.

همچنین در طراحی 2091 نهایت تلاش جهت راحتی خلبان انجام شده به طریكه خلبان در 2091 به راحتی همه اطراف خود را می تواند مشاهده نماید. مهندسین صنایع دفاع بر روی اینكه بتوان در جهت خلاف حركت 2091 شلیك انجام داد در حال كارشناسی این طرح می باشند.كه در صورت موفقیت توان رزمی این شكاری به مراتب بالا خواهد رفت.

تا كنون در حدود 10 فروند از این نوع  هلی كوپترها ساخته شده ، كه تماما در اختیار نیروی هوایی سپاه می باشند. موشكی و نظامی معتقد است 2091  در صورت  تكمیل ، جایگزینی مناسب  برای كبری ها خواهند بود.

در تصویر زیر تفاوت ۲۰۹۱ با کبری کاملا مشخص است .همچنین تصویری از کارخانه ساخت کابین و قسمت های مختلف بالگردهای کبری در مجتمع صنایع دفاع در کنار ۲۰۹۱ آورده شده است.

  

 بالگرد شكاری panha-h/2091 و کارخانه ساخت کابین و بدنه بالگردهای کبری

**مشخصات فنی **

نام :h/2091<# FILE_TAGS #>

نوع: هلیکوپتر تهاجمی / پشتیبانی ضد زره

كشور سازنده : جمهوری اسلامی ایران

حداکثر سرعت: 236 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد: 600 کیلومتر

طول: 16متر

بلندی: 4 متر

قطر ملخ: 13 متر

وزن خالی: 2802 کیلوگرم

حداکثر وزن برخاست: 4530 کیلوگرم

تسلیحات: تیربار سه لوله ی 20 میلیمتری "ام 197"، قابلیت حمل هشت موشک ضد تانک و موشکهای هوابه هوا و مقره های راکت انداز؛ قابلیت نصب موشكهای دوشپرتاب


**بمب هوشمند قاصد**

 

به امید خدای تعالی امروز درباره بمبی دوهزار پوندی و هدایتشونده به نام قاصد مطالبی درج خواهیم نمود...

اخیرا متوجه گشتیم که در سومین روزهفته دولت خط تولید بمب هوشمند دوهزار پوندی قاصد وخطوط چهارگانه تولید مهمات كالیبر كوچك‌كننده نفوذ‌ كننده ثاقب باحضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان صنایع دفاع وابسته به وزارت دفاع افتتاح شد..

 بمب قاصد بمبی است هوابه زمین، هدایت‌شونده و دوربرد، كه با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز جهان طراحی شده است و نیاز نیروی هوایی كشورمان را به یك سلاح توانمند هدایت‌گستر و دور ایستا تامین می‌كند.

سردار نجار ..وزیر دفاع از تولید انبوه این نوع از تسلیحات خبر داده است..موشکی و نظامی معتقد است کهساخت و تولید انبوه بمب قاصد ضمن نشان دادن قدرت طراحی و تولید صنایع دفاعی وزارت دفاع توان دفاعی ایران را به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد...این نوع بمب ازنوع تسلیحات استراتژیک محسوب شده و تولید آن اکنون در دست معدود کشورهایی میباشد.

 همه مراحل تحقیق، طراحی وتولید این بمب دوهزار پوندی توسط متخصصان هوشمند و اقتدار آفرین وزارت دفاع انجام شده است. گفتنیست تولید این بمب خشم شرکتهای تسلیحاتی غربی را بر انگیخته است..امپریالیست خبری اسراییل و امریکا طبق معمول به کوچک نمایی این دستیافت بزرگ اقدام مینماید..به هر حال وزارت دفاع با تمام قوا در حال برآورده نمودن تمامی نیازهای یک نیروی مسلح مقتدر و قدرتمند است...


بمب هوشمند قاصد مستقر در مجتمع صنایع دفاع وزارت دفاع وپشتیبانی


و اینك بهره برداری از جدیدترین سامانه ضد اهداف هوایی به نام:

 

 

**توپ پدافند هوایی 100 میلی‌متری**

 

(ساخت صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران)

 

سامانه پدافند هوایی 100 میلی‌متری كه امروز شنبه ۱۲بهمن به بهره‌برداری رسید.  این سامانه مدرن، هواپیماها و دیگر پرنده‌های هجومی را تا ارتفاع 55 هزار پا (معادل 18 كیلومتر) تحت پوشش قرار می‌دهد. 
در این سامانه، از فناوری‌های پیشرفته راداری شامل رادارهای كشف، ردیابی و تعقیب كننده اهداف استفاده شده كه تماما ساخت متخصصان كشورمان می‌باشد. 
علاوه بر این رادارها، سامانه جدید پدافند هوایی ایران دارای یك واحد مركزی كنترل آتش بار و واحد مركزی هماهنگی اطلاعات است است كه این بخش‌ها نیز به همت متخصصان وزارت دفاع طراحی و ساخته شده و تاثیر بسزایی در ارتقاء بیش از پیش توانمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح كشورمان در بخش هوایی دارد.

از دیگر ویژگی‌های این سامانه را تنظیم ماسوره به صورت هوشمند برشمرد و افزود: چنان‌چه اگر گلوله این توپ پدافند هوایی به طور مستقیم به هدف اصابت نكرد، گلوله توپ به طور خودكار در محیط هدف منفجر و تركش‌های آن با حجم مواد انفجاری موجب انهدام هدف مورد نظر می‌شود.

از قابلیت‌های مهم این سامانه هوشمند بودن آن است؛ به گونه‌ای كه با مجموعه رادار و یا اپتیك، هدف را ره‌گیری و به صورت كاملا هوشمند بدون نیاز به خدمه، توانایی شلیك به سمت اهداف دارد.

این سامانه برای پوشش هوایی در ارتفاع پست و متوسط بهره‌برداری می‌شود.

 


 

**توپ تمام اتوماتیک ۳۵ میلیمتری" **

 

"   سماوات " 

 

(محصول دفاعی جمهوری اسلامی ایران)

 

به نقل از اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، توپ پدافند هوایی تمام اتوماتیک 35 میلی متری به سامانه کنترل آتش و سیستم های راداری پیشرفته مجهز است و در ردیف جنگ افزارهای برد کوتاه با حجم آتش بسیار بالا قادر است اهداف مختلف هوایی اعم از هواپیماهای جنگنده، بالگرد و انواع موشک ها را هدف قرار دهد.

این جنگ‌افزار در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی گشته است .

این توپ به یک سیستم دیگنالیت ماهواره ای مجهز است که می تواند اهداف هوایی را با دقت شناسایی و بلافاصله به هدف مورد نظر اتوماتیک شلیک کند.

باید گفت عدم امكان تامین این سامانه از سوی كشورهای صاحب تكنولوژی، متخصصان وزارت دفاع را مصمم كرد با تكیه بر استعداد و خلاقیت‌های خود در مدت زمان كوتاهی نمونه آزمایشی آن را تولید و پس از انجام موفق تست‌های عملكردی،‌ به حول و قوه الهی امروز شاهد راه‌اندازی خط تولید انبوه این محصول پدافندی هستیم .

از ویژگی های برجسته این توپ اتوماتیک ، منهدم كردن انواع هواپیمای جنگی و ترابری  نظامی و هلیکوپترهای نظامی و  موشك‌ها؛ را می توان برشمرد.توپ پدافند هوایی 35 میلی متری سماوات در ارتفاع پایین و به صورت هوشمند، موشک‌های کروز را مورد شناسایی و هدف قرار می‌دهد و آنها را تا برد 4 کیلومتری منهدم می‌سازد.  سماوات دارای نواخت تیر بالا بوده و در دقیقه می تواند 1100 تیر را شلیک کند.

وزیر دفاع در مراسم افتتاح خط تولید این نوع پیشرفته از جنگ افزار گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو چهار کشوری است که فناوری این نوع توپ را در اختیار دارد .و باید گفت که تجهیز جمهوری اسلامی ایران به سلاح های پیشرفته صرفا در چارچوب دکترین دفاعی است و به هیچ وجه تهدیدی برای دیگر کشورها به خصوص همسایگان نخواهد بود.

مشخصات :

نام جنگ افزار : توپ ۳۵ میلی متری تمام اتوماتیک سماوات

کشور سازنده : جمهوری اسلامی ایران

ارگان سازنده : سازمان هوا فضای ایران

کشور های دارنده : ۴ کشور

 کد شناسایی : T/O/35mm/o.p.h4

قدرت آتش : ۱۱۰۰ گلوله در دقیقه  

 


سیستم هدایت تلوزیونی شناسایی اهداف هوایی توپ سماوات


.: استفاده از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراح قالب: گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی