تبلیغات
تسلیحات نظامی ایران - پیشرفت های نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران
                                               **به نام خدا**

سلاح خیبر ساخت صنایع دفاعی ایران در سال 1380 طراحی و در سال 1381 به مرحله تولید رسید این سلاح به : سلاح ملی اقتدار ملی معروف شده است .

خیبر را می توان مدل تغییر شکل یافته اسلحه S-5.56 ایران به یک اسلحه بولپاپ دانست که اسلحه s-5.56 همان CQ چینی می باشد.  <# FILE_TAGS #>


اسلحه خیبر با فشار گاز باروت لود می شود و قابلیت انتخاب حالت های شلیک را نیز دارد. این سلاح از سیستم فشار مستقیم گاز باروت استفاده می کند که مشابه اسلحه ام-16 می باشد.
 قبضه پلیمری این سلاح هم با محافظ ماشه بزرگ تر شده در زیر محافظ استوانه ای شکل لوله نصب شده است. کلید انتخاب حالت ضامن / آتش سلاح هم در سمت چپ سلاح و در پشت محل اتصال خشاب به سلاح و دور از قبضه قرار گرفته است .خروج پوکه از سمت راست صورت می گیرد و سیستم تغذیه سلاح هم از خشاب های مشابه اسلحه ام-16 استفاده می کند . کلید رها کننده خشاب  در سمت راست محل اتصال خشاب به سلاح قرار گرفته است که مانند ام-16 است. سایت های نشانه روی از نوع باز یا ساده بوده و سایت عقبی بر روی یک دسته حامل قرار دارد.   تجهیزات اضافی هم شامل دوپایه های سبک وزن جدا شونده و سر نیزه است. این سلاح در 3 مدل کارابین ( کماندویی ) با لوله کوتاه ... استاندارد با لوله معمولی و مخصوص تک تیر اندازان و شلیک دقیق آن با لوله بلند  تولید می شود...

احتمالا نارنجک انداز زیر لوله و دوربین های نشانه روی چندگانه بر این سلاح نصب می شوند.در ضمن از این اسلحه فقط در نیروی انتظامی و سپاه پاسداران استفاده می شود.

مشخصات فنی :

کالیبر : 56/5 میلیمتر
مکانیزم مسلح شدن : گاز  مستقیم

نوع خشاب : 20 و 30و۱۰۱ تیری

عمل چفت شدن : چرخشی(مثل کلاش) با قفل کامل

طول سلاح با
:
لوله بلند :780
mm
لوله متوسط : 730
mm
لوله کوتاه : 680
mm
عداد خان : 6 عدد راستگرد

سرعت دهانه : 900-950 متر بر ثانیه
برد نهایی : 2500 متر

برد موثر با لوله بلند : 450 متر

نواخت تیر عملی : 120 تا 180 تیر در دقیقه

نواخت تیر علمی : 800 تا 850 تیر در دقیقه

وزن با لوله بلند و خشاب 30 تیری خالی : 700/3 کیلوگرم 


 

 

سلاح تك تیرانداز ضد زره

 

صیاد ۲

 

 

تك تیرانداز صیاد ۲ در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در مصلی تهران

مشخصات :

كالیبر : ۷/۱۲ ضربدر ۹۹ میلیمتر

سرعت دهانه : ۸۵۹ متر بر ثانیه

نواخت تیر مجاز : ۵-۳ تیر در دقیقه

برد موثر : ۱۲۰۰ متر

ماموریت : نفوذ در انواع فولاد ، بتون و پوشش های زرهی

قدرت نفوذ : ۵۰ سانتی متر

طول لوله : ۹۱۳ میلیمتر

وزن : ۲/۱۲ كیلوگرم

طول كلی : ۱۴۸۰ میلیمتر

ماشه : دو مرحله ای با نیروی كشش ۸/۲-۴/۱ كیلوگرم

ضامن : دومرحله ای با دو موقعیت ضامن و آتش

 سازنده : وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران


 

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه ساخت سلاح های سبك و سنگین پیشرفتهای چشمگیری داشته است .

 در زمینه ساخت سلاح های سبك باید گفت كه سلاح های ساخت ایرانیان موجبات اعتراضات شركت های تسلیحاتی و ساخت جنگ افزار را فراهم آورده است . سلاح های استراتژیكی چون ، خیبر ..سلاحهای زاویه زن كنترل تلوزیونی..سلاح های كمری .. و...

سلاح ضد زره ..جی ۳ ای ۳ .جی ۳ ای ۴ .... و...نمونه هایی از سلاح های ساخت داخل می باشند .البته باید گفت كه ما در زمینه ساخت سلاح های بهینه سازی شده مونتاژ نیز در سطح مطلوبی  قرار داریم . دو سلاح نامبرده آخر از جمله این سلاح های بهینه سازی شده اند.

از جمله این سلاح ها سلاحیست قدرتمند وخوشدست كه ما معرفی آن را به صورت لاتین خواهیم نگاشت تا دشمنان خونی ملت ایران كه در روز صدها بار به این سایت رجوع می كنند مقهور قدرت طراحی ایرانیان گردند و بدانند كه ایرانی انحصار نمی شناسد. این سلاح سلاحی نیست جز :

S(sayad)-5.56

The automatcal 5.56 mm is an infantry weapon capable both of semiautomatic and automatic fire and intended for destroying hostile individual and group effectives. This weapon is loaded by indirect pressure of powder gas. Cartridges are fed from 20 round box type magazine.This weapon is characterized by light weight, high accuracy and rate of fire, easy operation and larger carrying

number of cartridges and enjoys a better annihilating fire power to an effective target a range of 460 meters

 


 

**دوشپرتاب میثاق ۲**

 

دوشپرتاب میثاق ۲ برای اولین بار در رزمایش ضربت ذولفقار مورد آزمایش قرار گرفت و به نیروهای مسلح تحویل داده شد.

این سلاح امروز به تولید انبوه رسیده است ..به طوری که ت۹۰درصد لشگرهای ارتش و سپاه مجهز به این دوشپرتاب تمام ایرانی می باشند.

به نظر موشکی و نظامی میثاق ۲ تنها در تقابل با بالگرد عمل نمیکنندد بلکه در  درگیری های زرهی نیز  کاربرد دارد.

این جنگ افزار اسلحه ای سرنوشت ساز در جنگهای چریکی و نا متقارن محسوب می شود به دلیل اینکه امکان شلیک به انواع تانک و نفربرو ...را می توان در حافظه الکترونیکی آن تعریف کرد.اما تخصص عملکردی این سلاح در شکار بالگردهاست.به طور مثال  در جنگ ۳۳ روزه اسراییل - حزب الله تعدادی از هلیکوپترهای آپاچی اسراییلی با دوشپرتابهای رزمندگان حزب الله سرنگون شدند..در اینجا باید گفت این ها این سلاح های استراتژیک را از کجا آوردند ؟؟؟؟جواب با خود شما...

این سلاح امروز به تولید انبوه رسیده است ..به طوری که ت۹۰درصد لشگرهای ارتش و سپاه مجهز به این دوشپرتاب تمام ایرانی می باشند.

به نظر موشکی و نظامی میثاق ۲ تنها در تقابل با بالگرد عمل نمیکنندد بلکه در  درگیری های زرهی نیز  کاربرد دارد.

این جنگ افزار اسلحه ای سرنوشت ساز در جنگهای چریکی و نا متقارن محسوب می شود به دلیل اینکه امکان شلیک به انواع تانک و نفربرو ...را می توان در حافظه الکترونیکی آن تعریف کرد.اما تخصص عملکردی این سلاح در شکار بالگردهاست.به طور مثال  در جنگ ۳۳ روزه اسراییل - حزب الله تعدادی از هلیکوپترهای آپاچی اسراییلی با دوشپرتابهای رزمندگان حزب الله سرنگون شدند..در اینجا باید گفت این ها این سلاح های استراتژیک را از کجا آوردند ؟؟؟؟جواب با خود شما...

همچنین تابه حال کارشناسان مسائل نظامی معمای  انهدام پی در پی و مرموز تانکهای پیشرفته مرکاوا را نفهمیده اند .اما شایعه شده است که علت این معما شلیک نوعی موشک دوشپرتاب به طرف زاویه سمت چپ بدنه تانک مرکاوا به صورت نزدیک با فاصله کم بوده است ..آنها اذعان کرده اند مهمات به کار رفته در سلاح به کار رفته در هیچ یک از کشور های امریکا ..روسیه و...پیدا نشده است. اما وحشت مقامات اسراییلی و غرب را بر انگیخته است..وحشت به خاطر اینکه مدت ۳۰ سال بر روی یک تاتک(مرکاوا) کار کردند و آن را قدرتمند ترین وشکست ناپذیرترین تانک جهان معرفی کردند ولی در ۳۳ روز کارخانه ساخت این تانک تخته شد.و ...

 موشک دوشپرتاب میثاق ۲ دارای حدود 1 کیلوگرم سرجنگی و قابلیت‌‌هایی نظیر گردش سریع حتی با زاویه‌ی 60 درجه، عدم تاثیر امواج اخلال‌گر نظیر ECM بر ایجاد خطا در هدف‌گیری و‌ سرعتی حدود 2 ماخ پس از شلیک را داراست. میثاق 2 که قیمت تمام شده‌ی پایینی هم دارد، قابل استفاده در هلیکوپترهای جنگی نظیر کبرا جهت هدف‌گیری جنگنده و هلیکوپترهای نظامی دشمن و . . . است. این موشک قادر به رهگیری و انهدام اهداف هوایی است که با استفاده از نقاط کور راداری در ارتفاع بسیار کم پرواز می‌کنند. موشک میثاق-2 ، نمونه بردبلندتر و بادقت‌تر و سبک‌تر از میثاق-1 است که پیشتر به تولید انبوه رسیده بود.


 

خمپاره انداز ۶۰ میلی متری

 

**فاتح**

 

این خمپاره انداز با وزنی سبك  و عملیاتی از رده سلاح های قابل حمل توسط نفر بوده و عموما بوسیله ۲ نفر كار می كند .

حجم آتش این نوع جنگ افزار گسترده بوده ، به طوری كه بدون بوجود آوردن صدای فرود به طور غافلگیركننده ای بر سر هدف فرود می آید . 

این نوع سلاح در تمام شرایط آب و هوایی و در هر نوع زمین با هر نوع سازندی می تواند به خوبی انجام  آتش نماید .

از جمله ی ویژگی های این خمپاره اندازها ، استقرار دوربینی با دقت بالا با قابلیت تنظیم و قفل بر روی آدرس هدف مورد نظر می باشد .همچنین این دوربین می تواند در هنگام پرتاب گلوله در وضعیت ثابت خود حفظ شود ، كه این ویژگی به دقت آن می افزاید .

برد گلوله موثر فاتح   ۱۰۵۰mمی باشد .این سلاح به صورت انبوه  در اختیار نیروهای مسلح ، بالاخص گردان های کماندویی ارتش و سپاه می باشد . تیپ ۴۵ تکاور لشگر ۹۲ خوزستان یکی از دارندگان این نوع از سلاح هاست . 

معمولا این قبیل از سلاح ها جهت انجام عملیات های واكنش سریع و ضربتی استفاده می گردد .همچنین ساخت این سلاح در راستای رسیدن به بالاترین درجه از درجات جنگ های نامتقارن  بوسیله جنگ افزارهای کلاسیک توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد .

خمپاره انداز ۶۰ میلی متری فاتح ساخت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح


جیپ تاکتیکی و چند منظوره

 

 **تندر**

....... امروز انشا ءالله می خواهیم از نیروهای زمینی ارتش و سپاه  و تسلیحاتی که وزارت دفاع تولید و در اختیار آنها قرار داده است بنویسیم.(آنچه  به عنوان نیروی زمینی در این سایت مطرح خواهد شد منظور همان مجموعه ارتش و سپاه می باشد)

امروزه نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران با تجربه بیش از ۸ سال رزمایش واقعی و در اختیار داشتن تجهیزات استراتژیک و نیز رسیدن به استقلال تسلیحاتی واینکه نیروی زمینی تمامی تجهیزاتی را که یک نیروی قدرتمند و کارآمد را باید داشته باشد به طور بومی در اختیار دارد با توجه به پارامترهایی چون تعداد پرسنل ..تجهیزات..تاکتیک ..تجربه عملیاتی و...جزء ۵ نیروی زمینی قدرتمند دنیا محسوب میشود.

اکنون تمامی تسلیحات مورد نیاز این نیروی توانمند و باز دارنده ۱۰۰٪ در داخل کشور تولید میگردد..انواع تانک(ذوالفقار..سفیر ۷۴..تانک بهینه سازی شده تی ۷۲ با سیستم هدایت آتش تلوزیونی ) انواع نفربر(براق..تندر..رخش..)انواع توپ (توپ های ۱۲۵ میلی متری ۱۲۲میلی متری توپ های هویتزر خودکششی رعد و..)انواع سلاح (اسلحه ملی خیبر..سیمینوف های نافذ..انواع کلت های کمری دوشکاها و..)تنواع جیپ های فرماندهی و تاکتیکی (جیپ های تاکتیکی تندر..جیپ های فرماندهی سفیرو...) انواع کامیون...تریلر های تانک بر ببر ۴۰۰ ..بلدوزرهای کنترل از راه دور و...همه و همه در ایران تولید و در اختیار نیروهای مسلح میباشد.

امروز قصد داریم یکی دیگر از تولیدات وزارت دفاع که در اختیار نیروی زمینی می باشد بپردازیم.

  مشخصات

:

سرعت :۱۳۰ کیلومتر در ساعت

برد بیسمی و امواج رادیویی وابسته : ۵۰۰ کیلومتر

وزن : ۴/۱ تن

تخصص : حرکت در ارتفاعات و سراشیبی و حفظ تعادل

کشور دارنده : جمهورسلامی ایرانی

 

سوخت مصرفی : بنزین

عملکرد منطقه ای : کویر ....کوهستان..تپه های ماهوری


.: استفاده از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراح قالب: گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی