تبلیغات
تسلیحات نظامی ایران - توپ ضد هوایی 100 میلی متری

توپ ضد هوایی 100 میلی متری

   نوشته شده توسط: حسین اکبری در دوشنبه 26 اسفند 1387

 

**بسم الله الرحمن الرحیم**

و اینك بهره برداری از جدیدترین سامانه ضد اهداف هوایی به نام:

 

 

**توپ پدافند هوایی 100 میلی‌متری**

 

(ساخت صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران)

 

سامانه پدافند هوایی 100 میلی‌متری كه امروز شنبه ۱۲بهمن به بهره‌برداری رسید.  این سامانه مدرن، هواپیماها و دیگر پرنده‌های هجومی را تا ارتفاع 55 هزار پا (معادل 18 كیلومتر) تحت پوشش قرار می‌دهد. 
در این سامانه، از فناوری‌های پیشرفته راداری شامل رادارهای كشف، ردیابی و تعقیب كننده اهداف استفاده شده كه تماما ساخت متخصصان كشورمان می‌باشد. 
علاوه بر این رادارها، سامانه جدید پدافند هوایی ایران دارای یك واحد مركزی كنترل آتش بار و واحد مركزی هماهنگی اطلاعات است است كه این بخش‌ها نیز به همت متخصصان وزارت دفاع طراحی و ساخته شده و تاثیر بسزایی در ارتقاء بیش از پیش توانمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح كشورمان در بخش هوایی دارد.

از دیگر ویژگی‌های این سامانه را تنظیم ماسوره به صورت هوشمند برشمرد و افزود: چنان‌چه اگر گلوله این توپ پدافند هوایی به طور مستقیم به هدف اصابت نكرد، گلوله توپ به طور خودكار در محیط هدف منفجر و تركش‌های آن با حجم مواد انفجاری موجب انهدام هدف مورد نظر می‌شود.

از قابلیت‌های مهم این سامانه هوشمند بودن آن است؛ به گونه‌ای كه با مجموعه رادار و یا اپتیك، هدف را ره‌گیری و به صورت كاملا هوشمند بدون نیاز به خدمه، توانایی شلیك به سمت اهداف دارد.

این سامانه برای پوشش هوایی در ارتفاع پست و متوسط بهره‌برداری می‌شود.

 ارسال شده در : تسلیحات زمینی ، تسلیحات هوایی ،

برچسب ها: توپ ، توپ ضد هوایی ،
.: استفاده از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراح قالب: گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی