تبلیغات
تسلیحات نظامی ایران - ایران متخصص جنگهای نامتقارن در دنیا(1)

ایران متخصص جنگهای نامتقارن در دنیا(1)

   نوشته شده توسط: حسین اکبری در دوشنبه 17 فروردین 1388

 

**بسم الله الرحمن الرحیم**

 

امروز انشا ءالله می خواهیم  بپردازیم به موضوع استراتژیک تجهیز ارتش به تاکتیک های جنگهای نامتقارن . سعی می کنیم این موضوع را در چند قسمت به صورت کامل مطرح کنیم . ابتدا تعریفی مختصر از این نوع جنگها :

 

**اصول

 

جنگهای نامتقارن**

    قسمت اول :

جنگ های موسوم به" نا متقارن "،که مدتیست در دستور کار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است ، به این معنیست که نیروهای مسلح   با استفاده از تاکتیکهای خاص و به كارگیری توان نظامی عمومی ،غیر کلاسیک اما برنامه ریزی شده  با همان تسلیحات خاص ارتش های کلاسیک و  استراتژیهای نامتقارن ، در صحنه جنگ نا برابر حاضر شده و با استفاده تاکتیک های خاص این نوع از جنگ ها ،میتوانند به طور موفقیت آمیزی توانمندیهای دشمن را متزلزل و تمام معادلات نظامی آنها را بر هم زنند. اگر چه ممكن است دشمن بتواند در میدان جنگ ضربه هایی را نیز بزند اما این نوع از جنگ از همان پیروزیهای ظاهری دشمن علیه خود او استفاده می نماید . خصوصیت بارز این جنگ پچیده عقب نشینی های تاکتیکی جهت فریب دشمن و بالاخره انجام عملیات های گسترده پراکنده می باشد  استراتژیهای به كار رفته برتری دشمن را  به طور کامل خنثی خواهد کرد . همچنانکه توازن نظامی

جنگ ۳۳ روزه ، با اینکه حزب الله تجهیزات نظامی نداشت به نفع حزب الله تغییر نمود .این نوع از درگیری ها قادر است اراده ی جنگی دشمن را تحلیل برده و در توانایی های او برای عملیات موثر وقفه ایجاد كند یا دشمن را از انجام عملیات كلی باز داشته و به عقب نشینی وادارد.
به طور کلی جنگ های نا متقارن عبارت از به کارگیری جنگ افزارهای زمینی ، هوایی ، دریایی و... اما به صورت چریکی و یش بینی نشده . با توجه به برنامه ریزی دقیق و حساب شده.

... ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطح دنیا تنها ارتشیست که مجهز به تاکتیک های جنگ های نا متقارن میباشد.در واقع باید گفت که تلفیق عملیاتهای نامنظم با ادوات زرهی و نظامی کلاسیک کار غیر ممکنی می نمود آنهم به صورت برنامه ریزی شده، لکن ارتش غیرتمند ما به طرز شگفت آوری این ناممکن را ممکن ساخت و این همان چیزیست که رعشه بر اندام دشمنان خونی ملت ایران نهاد.

 مینیموم تاثیر این نوع از جنگها را می توان در جنگ ۳۳ روزه اسراییل و حزب الله مشاهده نمود . آنجا که ۳۰۰الی ۴۰۰ کماندوی آموزش دیده حزب الله که با استفاده از جند تاکتیک نا متقارن و استفاده چریکی از لانچرهای حامل موشکهای کوتاه برد ، کم مانده بود حکومت صهیونیستی را ساقط نمایند.  ، و پنجمین ارتش به قول خودشان قدرتمند دنیا را تعطیل نمایند .به عنوان نمونه در آروز های به یاد ماندنی تانک های m مرکاوا با آن همه یال و کوپال از رده خارج و برای همیشه تولید تعطیل شد

 ارسال شده در : نظامی ،

برچسب ها: نظامی ، جنگ نا متقارن ،
.: استفاده از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراح قالب: گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی