تبلیغات
تسلیحات نظامی ایران - تانك ذوالفقار 3

تانك ذوالفقار 3

   نوشته شده توسط: حسین اکبری در جمعه 18 اردیبهشت 1388

 

**بسم الله الرحمن الرحیم**

 

 

**تانك  ذوالفقار  ۳**

 

ایران تنها كشور در خاورمیانه است كه بدون هیچ گونه وابستگی پشتیبانی و فنی، اقدام به طراحی و ساخت تانك نموده است.اصولا یکی از پیچیده ترین طرح های نظامی ، طراحی تانکهایی کارا که بتواند اهداف زمینی و ...را محقق سازد می باشد . تانك ذوالفقار تانکیست متناسب با شرایط اقلیمی و خودروئی است تمام شنی با محیط مرئی كم به طوری كه در محافل نظامی این ماشین زرهی به تانك نامریی مشهور است  و به دلیل ارتفاع كمتر نسبت به تانك های دیگر طراحی آن طوریست كه در فاصله ۸۰۰ متری  دارای استتار فوق العاده ایست .در عوض بر عرض آن افزوده شده است كه این امر باعث افزایش سرعت این تانك گشته است.  نیم رخ كوتاه و همچنین قدرت آتش بالا و قدرت مانور و تحرك با سیستم فشنگ گذاری خودكار تمام اتوماتیك و مسافت یاب لیزری، مجهز به توپ 125 میلی متری بدون خان و با قابلیت پرتاب موشك های كور كننده رادار های دشمن و سیستم‎های دفاعی هشدار دهنده لیزری و راداری و آشكار سازی مادون قرمز و ... . از دیگر خصوصیات این تانك پیشرفته ایرانیست . طراحی این تانك در جهان بی سابقه بوده است . ذوالفقار ۳ همزمان توانایی آن را دارد كه با پرتاب راكت های دود زا و منحرف كننده الكترونیكی ، ۵ راكت را همزمان از خود دفع نماید . نیز به دلیل ارتفاع كم و زاویه كم پیشانی، از بیشترین حفاظت برخوردار بوده و از قدرت تهاجمی و تدافعی بالایی در مقابله با هر نوع تانك برخوردار است. قابلیت حركت در آب در عمق ۶۰/۱ متری آب یكی دیگر از خصوصیات بارز آن می باشد. گفتنیست مقامات دفاعی نیروهای مسلح از جایگزینی ذوالفقار ۳ با تانكهای بیگانه ی به خدمت گرفته شده در ارتش و سپاه  خبر داده اند.

یکی از ویژگی های دیگر این تانک پیشرفته که تاکنون اعلام نشده است اینیت که این تانک تمام اطراف خود را بوسیله دوربین های مدار بسته z/c360زیر نظر دارد . تانک هوشمند ذوالفقار امروز به جرات می توان گفت از پیشرفته تانک های موجود در دنیاست .

در حقیقت نبود دستگاه تبلیغاتی قدرتمند در کشور سبب عدم معرفی درست تسلیحات نظامی ما بالاخص تانک ذوالفقار به دنیا شده است .

نوعی تانک پیشرفته تر از ذوالفقار ۳ كه هنوز جزییات آن منتشر نشده است در دستور كار تولید در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفته است .

بدون شک ذوالفقار یكی از پیشزفته ترین و كارا ترین تانكهای دنیاست .

 

تانک ذوالفقار3ارسال شده در : تسلیحات زمینی ،

برچسب ها: تسلیحات زمینی ، تانک ، زرهی ،
.: استفاده از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراح قالب: گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی