تبلیغات
تسلیحات نظامی ایران - موشک جدید سجیل 2 ایران ( sejil 2 )/ و فیلم پرتاپ موفقیت امیز آن

موشک جدید سجیل 2 ایران ( sejil 2 )/ و فیلم پرتاپ موفقیت امیز آن

   نوشته شده توسط: حسین اکبری در پنجشنبه 31 اردیبهشت 1388

                                           
                                      **بسم الله الرحمن الرحیم**
 
 
                                         

موشك زمین به زمین 

**سجیل2**

 
موشك جدید زمین به زمین ایران قریب 2 هزار كیلومتر برد دارد.

به گزارش فارس، سردار مصطفی محمدنجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پس از قرائت آیه‌ای از قرآن كریم و ذكر نام خداوند، از محل اتاق هدایت موشك سجیل، دستور پرتاب این موشك نسل جدید را با كسب اجازه از ملت شریف ایران و نیز فرمانده معظم كل قوا صادر كرد.
وی در حاشیه مراسم شلیك این موشك، دقت بالای آن را به عنوان یكی از ویژگی‌های قابل توجه موشك سجیل دانست و افزود: برد موشك جدید زمین به زمین ایران نزدیك به 2 هزار كیلومتر است.
نجار سرعت بالا در عملیاتی شدن این موشك را به عنوان دیگر خصلت سجیل دانست و گفت: این موشك در زمان بسیار كوتاهی آماده شده و لانچر سجیل نیز می‌تواند بلافاصله پس از پرتاب آن، با سرعت منطقه شلیك را ترك كند.
وزیر دفاع كشورمان تاكید كرد: موشك سجیل، تجهیزات پرتابی و تجهیزات جانبی آن تماما به دست متخصصان دفاعی ایران طراحی و ساخته شده و اقتدار و توان جدیدی را به نیروهای مسلح كشورمان خواهد داد.
خبرگزاری «ریا نووستی»: "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه در سفر خود به استان سمنان از پرتاب موفقیت آمیز موشک دوربرد سجیل 2 با فنآوری پیشرفته و سوخت جامد به ماورا‌ی جو خبر داد. به گزارش «ریا نووستی» از فارس، احمدی‌نژاد در جمع مردم سمنان اظهار داشت: "موشک‌های سجیل دارای عملکرد چند مرحله‌ای هستند و به سرعت حرکت می‌کنند و وارد جو می‌شوند و در نقطه هدف فرود می‌آیند". وی با بیان اینکه موشک‌های سجیل از نوع موشک‌های دوربرد است، ادامه داد: "وزیر دفاع صبح امروز در مسیر پرواز اعضای هیئت دولت به سمنان در تماسی تلفنی اعلام کرد موشک سجیل 2 که دارای فناوری بسیار پیشرفته‌ای است، از سمنان شلیک شد و در نقطه هدف فرود آمد". احمدی‌نژاد ادامه داد: "این موشک با سوخت جامد کار می‌کند و متخصصان می‌دانند که سوخت جامد قدرت تحرک بسیار بالایی دارد و برد آن بسیار زیاد است". وی با بیان اینکه در موشک‌های قبلی از طول 26 متری موشک حدود 23 متر را سوخت تشکیل می‌داد، اظهار داشت: استفاده از سوخت جامد حجم سوخت را به یک هشتم، 1/0 و حتی یک دوازدهم کاهش می‌دهد.
 

 رئیس جمهور ایران ادامه داد: "سوخت جامد برای موشک‌های ماهواره‌بر کاربردهای فراوانی دارد و هر کدام از این موشک‌ها دقت عملکرد دارند و وقتی می‌خواهند به هدف برخورد کنند، دایره‌ای به شعاع 250 تا 300 متر را در جو به وجود می‌آورند و موشک سجیل 2 امروز به دایره وسط مورد نظر برخورد کرد و پیروزی کامل نصیب سازمان هوا فضای ایران شد".

بر همین اساس روزنامه صهیونیستی "هاآرتص " در بازتاب این خبر و در راستای سناریوی ایران هراسی نوشت كه ایران با موفقیت موشكی را آزمایش كرد كه می‌تواند اسرائیل راهدف قرار دهد.
این نشریه صهیونیستی در ادامه نوشت كه احمدی‌نژاد اعلام كرده است كه ایران موشك دوربردی را آزمایش كرده است كه به راحتی می‌تواند اسرائیل و جنوب شرقی اروپا و همچنین پایگاه‌های آمریكا در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد.
هاآرتص همچنین نوشت: موشك سطح به سطح سجیل 2 كه با سوخت جامد كار می‌كند نوع جدیدی از موشك سجیل است كه ایران با موفقیت آن را در سال گذشته آزمایش كرد.
از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست نیز در انعكاس جهت‌دار خبر پرتاب موفقیت آمیز موشك سجیل 2 نوشت كه ایران موشكی را پرتاب كرد كه دو هزار كیلومتر برد دارد.
این روزنامه اسرائیلی در ادامه به نقل از احمدی‌نژاد نوشت كه موشك سجیل 2 به هدف خود برخورد كرد.
"دانی آیالون " معاون وزیر امور خارجه اسرائیل نیز در واكنش به خبر پرتاب سجیل 2 با هدف تهدید جلوه دادن ایران و پنهان كردن نگرانی مقامات رژیم صهیونیستی گفت: این اقدام باید اروپایی‌ها را نگران كند.
وی همچنین برای اینكه سناریوی ایران هراسی را به غیر از اروپا به آمریكا نیز القا كند مدعی شد كه ایرانی‌ها در حال توسعه موشك بالستیكی با برد 10 هزار كیلومتر هستند كه می‌تواند به آمریكا برسد.
خبر پرتاب موفقیت آمیز موشك سجیل 2 ایران در حالی منتشر شد كه یك روزنامه آمریكایی نوشت طبق تحلیل‌هایی كه محققان برجسته آمریكایی و روسی انجام داده‌اند سپر ضد موشكی آمریكا به دلیل نوع موشك‌‌هایی كه ایران در حال توسعه آن است غیر موثر خواهد بود.

 


ارسال شده در : فناوری موشکی ، تسلیحات زمینی ،

برچسب ها: موشکی و نظامی ، موشک ،
.: استفاده از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراح قالب: گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی