تبلیغات
تسلیحات نظامی ایران - خودرو تاکتیکی 4/3 تنی سپهر

خودرو تاکتیکی 4/3 تنی سپهر

   نوشته شده توسط: حسین اکبری در سه شنبه 18 فروردین 1388

 

                                          **بسم الله الرحمن الرحیم**

                                

                                                 خودروی 4/3 تنی

 

                                                       **سپهر**

سرتیپ مصطفی محمدنجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی و کارخانه تولید اتاقهای سیار که اصطلاحا کاروان نامیده می‌شود افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، خودرو تاکتیکی 4/3 تن که بر اساس نیاز نیروهای مسلح طراحی و به تولید انبوه رسیده است، قابلیت حمل 10 نفر با تجهیزات کامل و حمل 5/1 تن بار و تجهیزات را دارا است.

 

خودرو تاکتیکی 4/3 تن که در صنایع خودرویی شهید کلاهدوز به تولید انبوه رسیده است با حضور سردار سرتیپ مصطفی محمدنجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی و کارخانه تولید اتاقهای سیار که اصطلاحا کاروان نامیده می‌شود افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، خودرو تاکتیکی 4/3 تن که بر اساس نیاز نیروهای مسلح طراحی و به تولید انبوه رسیده است، قابلیت حمل 10 نفر با تجهیزات کامل و حمل 5/1 تن بار و تجهیزات را دارا است.

این خودرو قادر است در مناطق کوهستانی ناهموار، دشت، بیابان و رودخانه های کم عمق تردد نماید.

این گزارش می افزاید، کارخانه تولید کاروان نیز با ظرفیت تولید سالیانه 600 دستگاه کاروان قادر است، نیازهای نیروهای انتظامی، مرکز امدادی و بهداشتی را تامین نماید.

این اتاق های سیار مجهز به سیستم گرمایشی، سرمایشی، آب رسانی، برق و روشنایی دارای انواع تک محور، دو محور و قابلیت نصب روی کامیونت را دارد.

سردار نجار در آیین افتتاح و رونمایی این دو محصول طی سخنانی با اشاره به توانمندی صنایع خودرویی وزارت دفاع در طراحی و ساخت انواع خودروهای نظامی گفتک صنایع خودرویی وزارت دفاع با در اختیار داشتن نیروهای متخصص، مومن و با انگیزه قدم های بزرگی برای بومی سازی انواع خودروهای نظامی و چند منظوره برداشته است که این دو محصول جدید بخشی از آن به شمار می رود.

وزیر دفاع، اقتدار و بالندگی صنایع دفاعی کشور را ناشی از روحیه خودباوری و اعتماد به نفس مدیران، متخصصان و کارکنان آن دانست و خاطر نشان کرد: به حمد الله در سال 86 که به اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامگذاری شد، متخصصان سخت کوش و اقتدار آفرین وزارت دفاع با وحدت و همدلی، افتخارات و دستاوردهای بزرگی را برای ملت شریف ایران و نیروهای مسلح مقتدر و توانمند به ارمغان آوردند.

سردار نجار تصریح کرد: ان شاء الله در سال آینده نیز با همین روحیه، قله های دیگری از فناوری های پیچیده نظامی فتح خواهد شد.

وی در پایان با تشکر و قدردانی از مدیران و کارشناسان صنایع خودرویی شهید کلاهدوز، اقدام و تلاش بی وقفه آنان را در تامین نیازمندی های خودرویی نیروهای مسلح ستود

 

 

مشخصات:

نام : خودروی تاکتیکی ۴/۳ تنی سپهر

موارد استفاده : انتقال نیرو . ادوات

طول : ۵/۸ متر

عرض : ۲متر

سرعت :km 130 در ساعت

وزن : ۵/۳ تن

کشور سازنده : جمهوری اسلامی ایران


.: استفاده از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراح قالب: گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی